top of page

1.ГЮН (КУМАРТЕСИ)

Cumartesi öğlenden sonra yelkenli tekneye giriş yapan misafirlerimize tekne ve yolculuk hakkımda kısa bir verildikten sonra marinadaki marketten alışverishinizi yapıp tekneye yerleştireceğiz. Zamandan tasarruf etmek adına Sanal Market'ten vereceğiniz siparişleriniz siz gelmeden teknemize getirilebilir. Öğleden sonra 15.00 gibi Ecesaray Marina'dan ayrılarak yaklaşık 1 saatlik bir seyir sonraı Turunç Pınarı koyuna ulaşacağız. Karadan ulaşım bulunmayan bu özel koy, dağlar ve denizin birleştiği bir vaha gibi.

 

2.ГЮН (ПАЗАР)

Sabah erken kalkıp kahvaltımızı yapmak üzere 2 saatlik mesafedeki 1. derece SİT alanı olan Kelebekler Vadisi'ne gideceğiz. Gerçek bir doğa harikası olan vadinin içinde teknemizde kahvaltımızı yaptıktan sonra yüzmek ve vadiyi keşfetmek için zamanımız olacak. Бахар aylarında vadinin içlerine gittiğinizde buraya adını veren Kaplan Kelebeklerini (Euplagia quadripunctaria) görebilirsiniz. Öğleden sonra Türkiye'nin turizm yüzü olan Ölüdeniz'e geçeceğiz. Burada vereceğimiz yüzme ve öğlen yemeği molasından sonra arzu eden misafirlerimiz Babadağ'da Yamaç Paraşütü deneyimi yaşayabilir. Sonrasında Gemile Adası olarak да anılan Святого Николая demirleyeceğiz. Billur mavi denizi, ada üzerindeki MS 5-11 yüzyıllardan kalma erken Hristiyanlık ve Bizans İmparatorluğundan kalan kilise kalıntıları ve muhteşem gun batımı manzarasına bayılacaksınız!

 

3.ГЮН (ПАЗАРТЕСИ)

Kahvaltı sonrası Fethiye Körfezi'ni baştan başa geçeceğimiz 3 saatlik seyir sonrası körfezde uzun yol yapan teknelerin geceleme durağı olan Ağa Limanı'na varacağız. Körfezin en ucunda açık denize bağlantılı yapısı nedeniyle berrak bir suya sahip koyda yürüyüş yapacağınız güzel patikalar mevcut.

Öğleden sonra yolumuz üzerindeki birbirinden güzel koylara gire çıka Göcek koylarının en meşhurlarından Hamam Koyuna geçeceğiz. Koy içinde Bizans manastırı ве Kleopatra Hamamı'nın kalıntıları bizi bekliyor. Yarım saatlik yürüyüş ile ulaşabileceğiniz Lydae antik kentine yürüyebilir ya da bir zamanlar Kleopatra'nın güzellik banyosu yaptığı mavi sulara kendinizi teslim edebilirsiniz.

 

4.ГЮН (САЛИ)

Артик Göcek'in Ic koylarında olduğumuzdan keyfimize göre харекет Эдип kahvaltı sonrası güzel бир ресторан, кайя mezarları ве антик kalıntıların bulunduğu Göbün коя, Харик бир Manzara в Denize sahip Домуз Adası, кум Plajı ве Kilise kalıntıları bulunan Kille Буку Gibi koyları gezip akşam gecelemek üzere Mavi Yolculuk rüyasının başladığı 70'li yıllarda Bedri Rahmi Eyüpoğlu ve arkadaşlarının çok etkilendikleri Taşyaka (Bedri Rahmi) Koyu'na demirleyeceğiz.

 

5.ГЮН (ЧАРШАМБА)

Bu gün Fethiye Körfezi içindeki en büyük ada olan Tersane Adası'nı ziyaret edip mübadele sonrası terk edilmiş eski Rum yerleşimleri ve tersane kalıntılarını gezeceğiz.

 

6.ГЮН (ПЕРШЕМБЕ)

Bugün Zengin Sualtı Dünyası, Sakinlik ve Dureuluğu Ile Farklı Bir Dünya Gibi Görünen Yavansu Koyunu Ziyaret Edeceğiz ve Akşam Yatmak Üzere Göcek Koylarının en Geniş Kumsalına Sarmanmış çam Ormanları Ile Sarmalanmış Sarsala Koyuna Demirleyeceiz.

 

7.ГЮН (КУМА)

Kahvaltı sonrası keyifli бир seyir Ile Гёджки koylarının Tüm kataloglardaki Sembol görüntüsü Olan irili ufaklı пекин çok adadan oluşmuş Yassıcalar'a gidecek, Boynuz Буку ве Kargıl koylarını gezip Göcek'in böylesine popüler бир ит Limanı olmasını sağlayan Гёджки adasını gördükten sonra Фетхих limanına Doğru yolumuzun üzerindeki Кизила Ada'ya uğrayarak öğleden sonra 12.00 - 13.00 civarı marinaya giriş yapacağız.

charter . boat rental service . holiday rental

bottom of page